Wykonujemy tłumaczenia pisemne specjalistyczne, uwierzytelnione oraz zwykłe.

Tłumaczenia

Niezrozumiałe wyniki Tłumacza Google

Dzięki Tłumaczowi Google możesz szybko przetłumaczyć dowolną frazę bez otwierania słownika. Nic więc dziwnego, że narzędzie jest dobrze znane użytkownikom przeglądarki, którzy chętnie wykorzystują je podczas codziennego surfowania po internecie. Pozornie niezawodny Google Translate wyświetlał jednak zagadkowe i niezrozumiałe wyniki dla niektórych haseł. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Co warto wiedzieć o Tłumaczu Google?

Tłumacz Google, czyli Google Translate, to praktyczne i bezpłatne narzędzie, które pozwala szybko przetłumaczyć wybrane słowa lub zdania, i to już w trakcie wpisywania hasła w pasku wyszukiwarki. Co ciekawe, z jego pomocą możesz również przetłumaczyć na inny język nawet cały dokument! Zasady działania narzędzia są proste – wystarczy wpisać wybraną frazę, na przykład Mybaze.com/pl/koszule-damskie/, wybrać język i gotowe. A ich lista jest naprawdę długa. Google przygotował dla swoich użytkowników możliwość przetłumaczenia haseł na ponad 100 języków, wśród których znalazł się między innymi angielski, arabski, białoruski, czeski, duński, estoński, koreański, łaciński, maltański, norweski, rumuński, szkocki czy turecki. Dodatkowo Tłumacz Google jest wyposażony w szereg przydatnych funkcji – możliwość tłumaczenia całych stron, pisma odręcznego, rozmów, a nawet obrazów czy pracę w trybie offline. Ten tekst przetłumaczony na język angielski za pomocą Google https://translate.google.com/translate?hl=&sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Ftecnicotlumaczenia.pl%2Ftlumaczenia-google-translator-niezrozumiale-wyniki

O jakie niezrozumiałe wyniki Tłumacza Google chodzi?

Użytkownicy serwisu Reddit zauważyli niezrozumiałe wyniki w Tłumaczu Google na przykład podczas wpisywania hasła dog. Nie wystarczy jednak wrzucić go, do narzędzia, w jakimkolwiek języku. Jeszcze do niedawna podczas próby przetłumaczenia dziewiętnastu powtórzeń słowa dog w języku maoryjskim na polski pojawiały się dość ciekawe wyniki. Dotyczyły one zegara Doomsday, który miał wskazywać konkretną godzinę (23:57), przepowiadającą powrót Jezusa i „czasy ostateczne". Tak właśnie w serwisie Reddit powstał wątek Translate Gate, który cieszył się ogromną popularnością. Zaciekawieni internauci postanowili wypróbować inne hasła i sprawdzić, czy i w ich przypadku w wynikach pojawią się niezrozumiałe przepowiednie. Było tak w momencie wpisywania różnej liczby powtórzeń słowa ag, które należało przetłumaczyć z języka somalijskiego na angielski. Tu Tłumacz Google pokazywał wersy z Biblii. Co istotne, aktualnie niezrozumiałe wyniki Tłumacza Google przestały być problemem, jednak internauci nadal zastanawiają się, co mogło być ich przyczyną. Mówi się o żarcie pracowników giganta informatycznego czy po prostu użytkowników Google Translate, którzy w każdym momencie mogą zaproponować zmianę tłumaczenia przy użyciu jednego przycisku.
Zobaczcie również filmik

Sprawdź
promocje!
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.