Dlaczego branża turystyczna potrzebuje usług biura tłumaczeń?

Aktualności

Dlaczego branża turystyczna potrzebuje usług biura tłumaczeń?

14.09.2016

Biuro Tłumaczeń Katowice Tecnico;

Lato prawie już za nami, więc przemysł turystyczny stał się inspiracją dla naszego postu w tym tygodniu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jaką rolę branża tłumaczeniowa odgrywa w rozwoju przedsiębiorstw na tym szybko zmieniającym się rynku.

 Dlaczego branża turystyczna potrzebuje usług profesjonalnych tłumaczy?

Wynalezienie internetu wywarło wpływ na wiele aspektów naszego życia, okazuje się to też szczególnie ważne, gdy przyjrzymy się branży turystycznej, jak zmieniła się w ciągu ostatniej dekady.

„Tradycyjne” biura podróży obecne na naszych głównych ulicach teraz stają się przeszłością, a klienci coraz częściej aktywnie biorą udział w planowaniu idealnych wakacji poprzez wykorzystanie serwisów turystycznych jak na przykład TripAdvisor. W konsekwencji firmy, które chcą rozwijać sie w tej branży- i rzeczywiście, przeżyć!- zaczęły rozumieć znaczenie dotarcia do coraz większej liczby klientów poprzez dostarczenie im jak największej liczby informacji. A jedynym sposobem dla firm, aby osiągnąć międzynarodową bazę klientów jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych biur tłumaczeń.

Dlaczego warto przełożyć materiał turystyczny?

Treści związane z podróżami to szereg katalogów, broszur, stron internetowych, ulotek itd. Materiały te są wykorzystywane w celach informacyjnych i reklamowych, a  internet jest obecnie najważniejszym zasobem dla osób planujących podróż.

Pomimo, że język angielski jest językiem globalnym, to podróżni czują się swobodniej, gdy są w stanie zasięgnąć informacji i zaplanować swoje wakacje w ich własnym języku.

Badania pokazują, że klienci przeglądają strony internetowe głównie z treściami w ich ojczystym języku,  około połowa z nich jest w stanie zapłacić więcej, jeśli informacje będą  dostarczone w ich języku ojczystym.

Wydaje się oczywistym, że tłumaczenia w branży turystycznej stały się niezaprzeczalną potrzebą. Jednak duże firmy coraz częściej uciekają się do korzystania z automatycznego tłumaczenia.

Ale czy warto?

Błędy tłumaczenia w branży turystycznej i ich konsekwencje.

Problem z automatycznym tłumaczeniem jest taki, że po prostu nie można powołać się na jego dokładność. Tak więc istnieje duże ryzyko związane z jego używaniem.

Profesjonalna usługa tłumaczeniowa wymaga pracy nad zawartością dokumentu, czasami więcej niż jednej osoby. Jest to jednak bezpieczny wybór! I jak w większości gałęzi przemysłu, konieczny również w sektorze turystycznym. Automatyczne tłumaczenie na pewno okaże się tańsze w porównaniu z profesjonalnym tłumaczeniem, jednak na dłuższą metę powoduje więcej szkód niż korzyści, a firmy w efekcie mogą zapłacić za pomyłkę dużo więcej niż gdyby wybrali profesjonalne tłumaczenie od początku.

Korzyści z profesjonalnego tłumaczenia w branży turystycznej.

Przemysł turystyczny ma się dobrze, jednak jego globalny sukces zależy od tego, czy firmy dotrą do wszystkich klientów, niezależnie od ich ojczystego języka. Dlatego branża tłumaczeniowa odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu rozwoju tego ważnego sektora gospodarki w wielu krajach.

 

 

Biuro Tłumaczeń Tecnico oferuje;  tłumaczenia z języka polskiego na język angielski, tłumaczenia z języka angielskiego na język polski, tłumaczenia z języka niemieckiego na język polski, tłumaczenia z języka polskiego na język niemiecki, tłumaczenia język angielski, tłumaczenia język niemiecki, tłumaczenia język rosyjski, tłumaczenia język turecki, tłumaczenia język włoski, tłumaczenia język hiszpański, tłumaczenia język norweski, tłumaczenia język duński, tłumaczenia język fiński, tłumaczenia język holenderski, tłumaczenia język chiński, tłumaczenia język ukraiński, tanie tłumaczenia!

Przejdź do formularza bezpłatnej wyceny

Przejdź do formularza zlecenia

Masz pytania dotyczące naszych usług? Skontaktuj się z nami!

kontakt-z-nami

wspolpraca-korzysci

Zapytaj o ofertę dla firmy!

Sprawdź
promocje!
Strona wykorzystuje pliki cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.